SK CZ HU DE

Životní prostředí

Krbová kamna Blaze King jsou šetrné k životnímu prostředí

Krbová kamna Blaze King jsou šetrné k životnímu prostředí

Účinné a čisté katalytické spalování.

Globální oteplování je vážný problém. Účinky změny klimatu jsou zřejmé téměř všude kam se ohlédneme. Ve firmě Blaze King, bereme všechny problémy v oblasti životního prostředí velmi vážně. Je to i z důvodu že naši výrobu jsme poprvé spustili v rámci podnikatelské činnosti v roce 1977, což je dávno předtím, než se otázky a problematika klimatu dostala na denní titulky.

Na základě statistiky zprávy OSN se odhaduje, že od r. 1990-2004, emise skleníkových plynů ve Spojených státech vzrostly o 16%. V r. 2005 USA generuje více oxidu uhličitého ze spalování fosilních paliv, než kterákoli jiná země na světě. Tento problém však už má i průmyslová Evropa kde neustále narůstá počet výrobních podniků.

EPA definuje fosilní paliva jako jakékoli palivo ze zemské formy z rostlinných nebo živočišných zbytků, včetně ropy, ropných břidlic, dehtu, asfaltu, zemní plyn, rašelina a uhlí. Když hoří fosilní paliva uvolňují uhlík, který se dále uvolňuje do atmosféry.

Dřevo není fosilní palivo. Dřevo je biomasa která při spalování neuvolní více oxidu uhličitého, jako by přirozeně vzniklo pokud bychom jej ponechali shnít v lese. Pokud dřevo necháme hořet v kamnech Blaze King množství částic a plynů vypouštěných do ovzduší je mnohem nižší, než by došlo při uvolnění do ovzduší při lesním požáru. Ve skutečnosti, spalování dřeva ve vysoce účinných kamnech Blaze King je uhlíkově neutrální.

To znamená, že v zemích, kde je nutné vlastnit pro použití kamen emisní povolení pro Blaze král toto neplatí. Nemusíte se obávat ani v budoucnosti, že budete muset platit daně a poplatky za používání spotřebiče znečišťujícího životní prostředí.

Bohužel, ne každé krbová kamna na trhu jsou vysoce efektivní, žádné z nich nejsou účinnější než katalytický spotřebič na dřevo Blaze King. Od roku 1988, agentura EPA reguluje emisní částice ze spotřebičů na dřevo. Limit je 7,5 g za hodinu pro nekatalytické spotřebiče, 4,1 g za hodinu pro katalytické zařízení. Emisní normy pro stát Washington jsou ještě přísnější než EPA.

A jak jsou na tom spotřebiče - produkty Blaze King? Naše krbová kamna, jsou účinnější než EPA i jako požadavky státu Washington!

Odpovědnost za životní prostředí je pro výrobu Blaze King velmi důležitá. Jsme si vědomi, že budování výroby kvalitních produktů, neznamená, že v tomto procesu obětujeme životní prostředí. To je naše poslání od samého začátku.

Jsme na absolutním špici ve vývoji technologií a kvalitních produktů pro snižování emisí, a takto se hodláme chovat i nadále.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení