SK CZ HU DE

Údržba

Všeobecní informace

Krbové sklo.

I navzdory vynikajícím tepelným vlastnostem krbového skla, s Vaším sklokeramickým krbovým sklem by Jste měli zacházet tak jak náleží produktům ze skla. Při jeho nesprávném používání může dojít k jeho poškrábání případně k prasknutí (rozbití). Při čištění skla, používejte pouze neagresivní, neabrazivní čisticí prostředky a měkký hadřík.
NIKDY se nepokoušejte čistit horké sklo!
Použití čističe na horké sklo může způsobit popáleniny, jakož i vznik nebezpečných a škodlivých horkých výparů.
Je zároveň pravděpodobnost že zanechají na skle neodstranitelné skvrny.

Pozlacené části.

Pozlacené části a dekorace vyžadují pouze minimální údržbu. Stačí je čistit měkkým vlhkým hadříkem. Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky.
Vyvarujte se otisků prstů na pozlacené části. Otisky doporučujeme setřít ještě před zahájením topného procesu.

Lakované části.

Během několika prvních hodin dojde u Vaší pece k vypalování laku, je vhodné mírně větrání při otevřeném okně ve vaší domácnosti, protože tam bude cítit zápach vypalujíciho se laku. Vaše pec nevyžaduje téměř žádnou nebo jen minimální péči o lakovaný povrch. Pokud nastane případ, že Vaše pec vyžaduje mírné povrch retušovat - opravit, obraťte se na prodejce a objednejte si plechovku retušovací barvy. Při práci se ujistěte ža Vaše pec je vypnutá a na dotek chladná. Před lakováním je třeba zakrýt - zalepit zakrývací páskou sklo, zlaté části štítky a pod. Po provedení povrchových úprav bude nutné aby v kamnech opět proběhl proces vytvrzování nově nalakovaných dílů během několika nejbližších roztápění.

 

Těsnění.

Zkontrolujte těsnění tak, aby Jste se ve skutečnosti přesvědčili že je plně funkční a těsní. Začněte tak, že se ujistíte že ve Vašich kamnech se už netopí a jsou na dotek chladné. Následně otevřete dvířka a vložte papír o velikosti bankovky (případně bankovku), tak že zavřete dvířka způsobem aby část bankovky byla uvnitř topeniště a část zůstala venku. Při uzavřených dvířkách klikou zjistěte, zda můžete papír tahem vytáhnout. Pokud se papír roztrhne tak vaše těsnění by mělo být dobré. Pokud můžete papír vytáhnout, tak je třeba upravit vůli dvířek kontramatkou tak aby Vám papír po jeho vložení nešel vytáhnout. Pokud je Vaše těsnění používáním přetištěno, nebo poškozené je třeba těsnění vyměnit. Tento test je vhodné provést na různých místech kolem dvířek.
Pokud máte jakékoliv pochybnosti o svém těsnění, obraťte se svého prodejce se žádostí o pomoc, nebo výměnu.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení